Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Akıllı Saatlerin Faydaları – Zararları

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Teknolojinin hızla ilerlemesi ile beraber hayatlarımıza giren daha önceden hayal bile edemediğimiz ürünler var. Özellikle elektronik ve bilgisayar alanında olan gelişmelerin hızına yetişmek olası bile olmuyor. Öyle ürünler insanların yaşamına giriyor ki daha önceden hayal bile etmek olası değil. İş de onlardan bir tanesi son dönemlerin en popüler elektronik ürünü olan akıllı saat. Yeni ürün denemek isteyen her yaştan her kesimden insanın favori ürünü demek abartı olmaz..

Akıllı Saat Nedir?​

Öncelikli olarak akıllı saat nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise adı üstünde o bir saat ama sıradan bir saatten çok daha fazlasıdır. Elektronik, giyilebilir, son sistem teknoloji ile üretilen bilgisayar sistemi ile entegreli olan bir cihazdır. Akıllı olarak ifade edilmesinin sebebi de buradan kaynaklanır. Çok farklı markaların bu alanda farklı özelliklerde, farklı tasarımlarda akıllı saatleri piyasada karşımıza çıkmakta ve daha ileri teknoloji ile üretilerek çıkmaya devam edecek gibi görünüyor.

Akıllı Saatin Faydaları​

Her türlü ürünün olduğu gibi akıllı saatin de hem faydaları hem de kimi zararları olabiliyor. Öncelikli olarak akıllı saatlerin faydalarından bahsetmek gerekir ise şunlar ifade edilebilir.
  • Akıllı saat sıradan bir saatin çok daha ötesinde olup size yalnızca saatin kaç olduğunu söylemez.
  • Araç anahtarları kaybolduğu zaman en kolay biçimde bulmanızı sağlar
  • Spor yapanlar için en ideal yanınızda taşınabilecek olan cihazdır
  • Akıllı telefonlarınızı es kaza bulamıyorsanız bulmanıza olanak verir
  • Akıllı saat üzerinden cep telefonunuza gerek kalmadan size gelen mesajlara cevap verebilir, mesaj yazabilirsiniz
  • Yine bir başka elektronik ürüne özellikle hareket halinde iken gerek duymadan sosyal medya hesaplarınızı takip etme şansına sahip olursunuz
  • Aktivite yaparken kolunuzdan çıkarmadan tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Seyahatlerinizi çok daha kolay biçimde başka bir cihaza gerek duymadan yapabilirsiniz
  • Pil dayanım süreleri çok daha uzundur

Akıllı Saatin Zararları​

Üstte de görüldüğü gibi akıllı saatlerin çok fazla faydası var. Zararı noktasında söylenebilecek olan en temel şey ise elektromanyetik dalgalar ile sürekli olarak içiçe olmanız. Tene değdiği zaman doğrudan radyasyona maruz kalmanız en büyük zararıdır.
 

Sinemkotal

Yeni Üye
Katılım
2 Eki 2021
Mesajlar
3
Tepki
0
Puan
1
Konum
İzmir
Yazınız giyilebilir teknolojiye sahip olmak isteyenler için harika bence.Teknolojiden uzak kalmak çok mümkün değil günümüzde.Akilli saat almasak bile elektromanyetik dalgalar hep çevremizde.O yüzden almanın artı bir zararı olacağını düşünmüyorum.
 
Katılım
2 Eki 2021
Mesajlar
5
Tepki
0
Puan
1
Konum
Izmir
Bende dogum günu hediyesi olarak kardesime akilli saat almak istiyorum tutturdu akilli saat istiyorum diye. Telefonu olmadigi icin akiilli saat almak daha mantikli geldi acikcasi
 
Üst