Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Benzin mi? Dizel mi? Lpg mi?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Tepki
0
Son zamanda gelen LPG zammından sonra özellikle siz şuan araç alacak olsanız hangisini seçerdiniz? Benzin mi, dizel mi, lpg mi?

Şuan ben benzinli araç kullanmaktayım, sakin kullanımda az yakması, bakımlarının uygun olması istediğim zamanda performans görmek işime geliyor.

Sizin tercihiniz nedir?

Canankayaa

Yeni Üye
Tepki
0
Fiyatlar bayağı almış başını gidiyor cok takip edemiyorum ama biz dizel kullanıyoruz

Seysam

Yeni Üye
Tepki
0
Son zamanda gelen LPG zammından sonra özellikle siz şuan araç alacak olsanız hangisini seçerdiniz? Benzin mi, dizel mi, lpg mi?

Şuan ben benzinli araç kullanmaktayım, sakin kullanımda az yakması, bakımlarının uygun olması istediğim zamanda performans görmek işime geliyor.

Sizin tercihiniz nedir?
Şuanda o kadar zam geldi ki sonu ne olur bilmiyorum yinede sanırım dizel seçerdim

Tepki
1
Benzinle çalışan arabaların aksanı daha uzun ömürlü oluyor. Sürüsün de daha pürüzsüz benzin biraz pahalı ama olsun

Ozlemgunay

Üye
Tepki
0
Benzin cok pahali diye biliyorum takip etmedigim bir konu aslinda bence lpg yi tercih ediyor artik insanlar mecburiyetten

Linayaren

Yeni Üye
Tepki
0
Gerçekten araç olması bile çok masraflı. Ben olsam dizeli severdim herhalde benzin daha pahalı diye biliyorum

martimur

Yeni Üye
Tepki
0
Ben şahsen aracımı çok fazla il dışına çıkarmadığım için benim tercihim benzinliden yana. Ayrıca LPG tankı çok yer kaplıyor, ben bagajımı daha çok eşya taşımak için kullanıyorum

Suzann

Yeni Üye
Tepki
0
Dürüst olmak gerekirse ben hiç birini kullanmak istemem,arabaya binmek yakıt harcamak sadece özel acil durumlarda kullanılmalı,o zamanda dizel tercihim.

Mami02

Yeni Üye
Tepki
0
Hocam benim tercihim benzindir her zaman zam olsada olmasa da hani olmdum olası her daim benzinli araç sevdim sanırım bu bi alışkanlık oldu performansı da cabsı.

Efecabj

Yeni Üye
Tepki
0
Artık ekonomik olarak dizel,benzin ve lpg fark etmiyor.Ekonomik olarak kotu bile diyemiyorum batakliga saplanmisiz. Benim benizi tercih etmemdeki amac tamamen arabamin ozellikleriyle ilgili.Benzinli araclar daha uzun omurlu oluyor

Atakangunay

Yeni Üye
Tepki
0
Lpg ye demi zam gelmis artik arabada kullanamicaz adim basi basa oduyoruz otobua minibus devam edicez galiba

Mami02

Yeni Üye
Tepki
0
Benim tercihim benzindir her zaman sadece lpg zammı olması ile ilgili değil tercih meselesi bu. Oldum olası lpg sevmedim ben

Yavuzyavuzk

Yeni Üye
Tepki
0

Sizin tercihiniz nedir?
Kesinlikle benzinli araç. Bende dediginiz gibi benzinli araç kullanmaktayım. Bana daha kârlı geliyor. Zamlardan gına gelsede ekonomimizi dusunmeliyiz

Naz kaya

Yeni Üye
Tepki
0
Ekonomi çok arttı tabiki benzin fiyatlarıda ben benzin kullanıyorum arabama ötekiler çok pahalı geliyor yine en uygunu benzin

Gülşen Akça

Yeni Üye
Tepki
0
LPG benzin yada dizel fiyatlarındaki değişkenlik olsa da bizim insanımızın değişmez kuralı Ben zaten 50 liralık alıyorum mantığı çalışır ne yazık ki