Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

C# Nedir? C Sharp Programlama Dili İle Neler Yapılabilir?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
c_sharp_hero.png

Microsoft tarafından geliştirilmiş olan proglama dili C Sharp, basit algoritması ve modern yapısı ile yazılımcıların en çok tercih ettiği dillerden biridir.

C# yani diğer adıyla C Sharp; en çok kullanılan kodlama dillerinden olan C ve C++ ile entegre şekilde geliştirilen ve basit bir kodlamaya sahip olan C#, pek çok platformda desteklenen Java dili ile de oldukça benzer bir yapıya sahiptir. C#, sunmuş olduğu üstün hata giderme (debugger) özelliği ile de yazılımcıların işlerini fazlasıyla kolaylaştırmaktadır.

C Sharp kodları, C++ ile Visual Basic kodlarından daha farklı algoritmaya sahip olması nedeniyle derleme aşamaları da değişkenlik göstermektedir. Cc sharp dersleri C Sharp programlama dili ile tasarım ve yazılımda hayal dünyasının sınırı yoktur ve geniş bir kullanım alanına sahiptir. Mobil uygulamalar başta olmak üzere Web Uygulamaları (Asp.NET), konsol uygulamaları, oyun tasarlama, web servisleri, DLL yazma gibi pek çok alanda C Sharp kullanılarak kodlamalar yapılabilmektedir. Önümüzdeki süreçlerde gelecek olan Mıcrosoft güncellemeleri ile bu alanlar daha da genişlerken C Sharp algoritması da kapsamlı bir hale gelecektir.
 
Üst