Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

CS:GO Başlatma Seçenekleri Ayarları

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
counter-strike-global-offensive-header.jpg

Counter Strike: Global Offensive oyunu için başlatma seçenekleri ayarlamak hem FPS oranlarınızı yükseltir hemde daha iyi bir oyun keyfi sunar.

CS:GO oyunu bilindiği üzere yoğun işlemci ve ekran kullanan bir oyundur. Olabilen her türlü optimizasyonu yapmak gerekecektir ki FPS değerleriniz yüksek olsun, oyununuz akıcı olsun ve oyundan daha çok zevk alın. Çok detaylı şeylere girmeyi düşünmüyorum, sadece deneyip işe yaradığını düşündüğüm kodları ön planda tutacağım.

Aşağıdaki kodları Steam kütüphanenizde CS:GO oyununa sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra “Çalıştırma Seçenekleri” veya “Başlatma Seçenekleri” yazan kısma tıklayarak açılan pencerede birer boşluk bırakarak birleşik olmayacak şekilde yazıp kaydedin.

-freq 75​

75 Yazan yere kendi monitör GHz hızınızı yazmanız gerekir. Kullandığınız monitörün özelliklerini öğrenip 75 ise 75, 144 ise 144 yazarak maksimum ekran yenileme hızına ulaşabilirsiniz. GHz hızı adamı daha hızlı görmenize olanak sağlamaktadır.

-high​

Bu kadar işlemcinin CS:GO oyununuzu öncelik ve yüksek önem vermesini sağlar. Mutlak ekleyip deneyin.

-nojoy​

Oyundan joystick desteğini pasif etmenizi sağlar. Sanırım sadece gözle görülemeyecek kadar küçük etki yaratır.

-novid​

CS:GO oyun giriş ekranında olan introyu kaldırır ve oyununuz daha hızlı açılır.

-nod3d9ex​

Alt+tab yaparken siyah ekran beklemek zorunda kalmazsınız. Hızlıca alt+tab yapar.

+cl_forcepreload 1​

Haritayı oynanılacak olan servera girmeden yükler, oyun içinde anlık fps dropları engellediği görülür.

-threads 8​

Oyunun işlemcinizde kaç çekirdek ile çalıştıracağını söylediğimiz komuttur. 8 çekirdekli işlemci kullandığım için bende 8 yazmaktadır. İşlemci çekirdek sayısını Aygıt Yöneticisi > İşlemciler sekmesini açarak içerisinde olan sayı kadar yazmanız gerekmektedir.

-fullscreen /-full​

Bu başlatma seçeneği kodu her hangi birini kullanabilirsiniz, oyunu tam ekran olarak açmaya yarar. Oyunu tam ekran açmaya zorlar.

–tickrate 128​

Bildiğiniz üzere CS:GO serverlarında 64 tick ve 128 tick sunucular mevcuttur. Sunucu varsayılanı 64 ticktir. Botlarla oynadığınız da 64 tick olarak oynarsınız fakat bu kod 128 tick oynamanıza yardımcı olur.

-console​

Oyunu açtığınızda başlangıç ekranı gibi direkt konsolu açar.

-w <genişlik> / -width <genişlik>
-h <yükseklik> / -height <yükseklik>​

Bu kodu yazmasanız da olur. CS:GO masaüstü çözünürlüğünü kullanarak açmaktadır. Eğer masaüstü çözünürlüğünü CS:GO üzerinde kullanmayıp farklı bir çözünürlük kullanmak istiyorsanız size yardımcı olacak başlatma seçeneğidir. (Örn: -w 1280-h 1024) Bilgisayarınızın izin verdiği her çözünürlüğü yazabilirsiniz.


Kendi kullandığım başlatma seçenekleri ;

-novid -tickrate 128 -high -nod3d9ex1

Bize de bundan sonra bol fraglar demek düşer.
 
Üst