Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Domain Otoritesi (Domain Authority) Nedir?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Domain Otoritesi, web sitelerin arama sonuçlarında ne kadar iyi olacağını ön gören bir araçtır. Domain Otoritesinde birçok faktörü ele alarak tek bir puanlama yaparak hesaplar. Bu puanları, web sitesinin ileri veya yakın zamanda sıralaması ile ilgili veriler paylaşır. Ancak bilmenizi isteriz ki Domain Otoritesinin Google arama sıralamaları ile ilgili hiçbir bağıntısı yoktur.

Sadece bir takım verileri baz alarak, sitenizin hangi sıralamalara sahip olacağı hakkında bir takım bilgiler paylaşır. Buda sizin web sitenizin hangi sıralamaya sahip olacağını bilmenizi sağlamaktadır. Buna bağlı sıralamaya göre sitenizde değişiklikler yapabilir, eğer sıralamanız beklenenin altında ise bazı ayarlamalar yapabilirisiniz.

Buda sizin daha iyi bir arama motoru sıralamanıza sahip olmanızı ve böylelikle daha çok kullanıcıya hitap etmenizi sağlayacaktır. Domain Otoritesinin bu kadar çok önemli olması sebebiyle beraberinde pek çok getirmektedir. Bunlardan bazıları “Domain Otoritesi Nedir?, Domain Otoritesi Ne İşe Yarar?, Domain Otoritesi Nasıl Değiştirilir?, Google Sıralamalarda Domain Otoritesi Etkili Midir?” gibi pek çok beraberinde getirmektedir. Peki, Domain Otoritesi nedir?

Domain Otoritesi Nedir?

Domain Otoritesi
, aslında birtakım sonuçlara bağlı puanlama yaparak bir sıralama elde eder. Buda 100 puanlık bir ölçek ile buna bağlı sıralamalar yapılır. Böylelikle puanınız ne kadar yüksek olursa sizin için o kadar iyi olacaktır. İyi bir Domain Otoritesi puanına sahip olmak için öncelikle pek çok bağıntılar bulundurmanız gerekmektedir. Bu sizin Domain Otoritesi puanını iyileştirecektir. Ancak bilmenizi isteriz ki Domain Otoritesi puanı, sadece bir ön görüden ibarettir. Yani bu puanı yükseltmek için illaki bir takım değişikler yapmanıza gerek yoktur.

Domain Otoritesi Nasıl Değiştirilir?

Aslında bakacak olursak Domain Otoritesini direkt olarak değiştirmek oldukça zordur. Domain Otoritesinde pek çok konuda değerlendirmeler yaparak bir sıralama sunmaktadır. Bu sıralamalar Google üzerinde yapılan sıralamaların bir on görüsüdür. Bu sıralamalar elbette ki değişiklik gösterebilir. Bunun nedeni Google Sıralamalar yaparken pek çok faktörü ele almasıdır.

Domain Otoritesini en iyi şekilde site içinde SEO iyileştirerek yapabilirsiniz. Bir başka yolsa, site içerisine bağlantılar bulundurarak Domain Otoritesini değiştirebilirsiniz.
 
Üst