Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Google Ads Performansını Arttırmak İçin İpuçları

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Google Adwords stratejilerinden yaralanarak reklamcılık alanında büyük bir başarı elde edebilirsiniz. İnternet üzerinde görmüş olduğumuz pazarlama stratejilerinin yaklaşık %90’lık kısmı Google Ads servislerine aittir. Markaların ürünleri ve hizmetlerinin tanıtımı için, web sitelerinin kullanım yoğunluğu arttırılmalıdır. Bu Google’ın reklam stratejilerinden biridir. Ads performansını arttırmak için ipuçları bulunmaktadır. Bunlardan yararlanarak Google Ads reklamlarının verimliliği arttırılabilmektedir. İşte, Ads performansını artıracak ipuçlarını yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Rakiplerin Reklamlarını Analiz Etmek

Rakip firmaların aynı ürünler için hazırlamış olduğu reklamlar dikkatle incelenmelidir. Özellikle reklam vermek istediğiniz alandaki sektörde rakiplerinizin stratejilerini incelemeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Google Ads performansını artırmak isteyenler için bu konu en önemli etkenlerden biridir.

Reklam Verirken İnanılmaz Satış Teklifleri Sunmak

Mevcut müşteri kitlenizi artırmak için özellikle rakiplerinizin belirlemiş olduğu fiyatlar üzerinden indirim yaparak kampanyalar hazırlamalısınız. Google reklamlarında kullanacağını bu fiyatlar, müşterilerin rakip firmadan ise sizi tercih etmesine neden olacaktır.

Talep Olan Ürünlerin Reklamını Yapın

Google Adwords üzerinden yapılan reklamlarda aranma potansiyeli yüksek olan ürünlerin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu sayede daha geniş bir hedef kitleye ulaşmış olursunuz.

Dikkat Çeken Fırsatlar ve Kampanyalar Hazırlanmalıdır

Google Ads reklamlarınızın dikkat çekmesi için inanılmaz kampanyalar yapmak yararınıza olacaktır. Reklamlara eklemiş olduğunuz ürünlerin gerçekten indirimde olduğunu hedef kitleye göstermelisiniz. Ancak reklam teklifleri gerçekten uzak olmamalıdır. Bu durum müşterilerin sizlere olan güvenini sarsacaktır. Bu nedenle hazırlayacağını kampanyalar ve indirimler inandırıcı ve gerçek olmalıdır.

İlgi Çekici Reklamlar Verin

Google Ads reklamları tıkanma sayısı üzerinden reklam ücretlendirmesi yapılmaktadır. Bu nedenle vereceğiniz reklamlar ne kadar kaliteli ve ilgi çekici olursa o oranda tıklanma sayısı artacaktır. Kullanıcılar reklamlarınızı ziyaret ettikçe tanınma oranınız artar. Ayrıca anahtar kelime başına düşen ödenme ücreti ise azalır.

Reklam Dönüşümlerini Takip Edin

Google Ads üzerinden yayınlamış olduğunuz reklamlar her ay düzenli olarak kontrol etmek performansı artırmak açısından önemlidir. Reklam dönüşümleri kontrol edilirse, hangi reklamın gelir sağladığı hangi reklamın pasif kaldığı fark edilir. Bu sayede gelir sağlamayan reklamlar geri çekilir.
 
Üst