Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Google AdWords Express Hesap Nedir?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Google AdWords Express, işletme sahiplerine teknik açıdan bir bilgi edinmeden ve karışık şekilde panel bilgileri bulunmadan basit düzeyde Google’da reklam verebilme hususunda yardımcı olacak bir reklamcılık ürünü olarak ifade ediliyor.

Genel olarak Google Ads ile reklam yayınlaması yapacağınız esnada anahtar kelime seçmelerinden başlayarak; reklamlarınızın yönetimleri, takibi ve optimizasyonu gibi oldukça fazla konuda bilginiz olması ve bu paneli yönetme halinde olmanız gerekecektir, fakat Ads Express ile bu gibi şeylere ihtiyaç duymadan işinizi direk Google AdWords Express’e teslim edeceksiniz.

Tasarlanan bu reklam modeli doğrultusunda 3 basit adım ile kolay şekilde reklam oluşturabiliyorsunuz. Bu 3 basit adım şu şekildedir;

  • Reklam Hedeflerinizin Belirlenmesi,
  • Reklamlarınızı Oluşturmanız,
  • Bütçenizi Net Şekilde Belirlemeniz.

Bu adımlar neticesinde kolay şekilde ilerleme kaydedebileceksiniz.

Google Ads Express Kullanımı

Küçük işletmeler ile Google Ads panelini karma karışık olarak düşünen işletmeler için bu panelin kullanımı oldukça basit. Reklam vermek sadece dakikalar içinde gerçekleşecektir. Reklam hedef kitlelerinizi belirledikten sonra, reklamınızı yazmanız ile en son bütçeniz ve ürün hizmetlerinizi bildirerek bu paneli basitçe yönetebiliyorsunuz. Sonrasında ise iş otomatik şekilde sizi temsil ederek bu akıllı panelde yapılmaya ve reklamlarınız otomatik biçimde yönetilmeye başlanıyor.

Google AdWords Express ile Google Ads Arasındaki Fark Nedir?
Google AdWords Express ile Google Ads arasında bazı farklar bulunur. Bu farkları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Google AdWords Expressi içerisinde eğer önceden bir reklam oluşturmadıysanız ve ilk defa reklam verecekseniz sizin için tasarlanan bir reklamcılık modeli olarak ifade edebiliriz. Siz reklam modelinizi belirleyip oluşturduktan hemen sonra tam anlamıyla otomatik şekilde yöneteceğiniz bir sistem olması ile Google Ads yapısından uzak durumdadır.
  • Sizin adınıza birbirinden farklı türlerde reklamlar oluşturmasının yanında onları sürekli olarak optimize etmekle işlevini sürdürür. Fakat Google Ads üzerinde sizler kendi anahtar kelimelerinizi belirledikten bir süre sonra manuel olarak reklamlarınızı optimize etmeniz gerekir.
  • Ads Express reklamcılığında dijital pazarlama uzmanı olmadan reklamlarınızı yönetebiliyorsunuz. Ancak Google Ads panelinde uzmana ihtiyaç duyarsınız. Buradaki başarınız sistem içerisinde uzmanlaşmanız halinde gelişme göstermektedir.
  • Google Ads sisteminde, geliştirilen reklam biçimlerini hedeflemeniz halinde ayrıntılı raporlar alabiliyorsunuz fakat Ads Express reklamcılık modeli içerisinde bu imkânı bulamıyorsunuz. Detaylı raporlamalar bu panelde yer almaz.
  • Google Ads ve Ads Express içerisinde reklamlarınız seçilen coğrafi konumda bulunan müşterilerinize ulaştırılır ve her ikisinde de reklamınıza tıklanması halinde ödeme yapmanız gerekir.
  • Bu reklam modeli kobilere daha fayda sağlayan durumdadır. Google Reklamları üzerinde oluşan kar ve başarılarınızı Ads Express ile elde edemeyebilirsiniz.
Sonuç

Yukarıdaki kısımda sıraladığımız bu avantajlar küçük işletme ve kobiler için avantajlı durumda olup buradan kazanılan başarınız Google AdWords Express ile aynı oranda olmayacaktır. Düşünülenden daha fazla ayar yapabilmek ve ince reklam ayarlarınızı gerçekleştirmek hususunda en iyisi Google Ads olarak karşımıza çıkar.
 
Üst