Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Google Alerts Nedir?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Google Alerts, arama sonuçları sayfası haberleri, ürünleri veya içeriği için bir bildirim mekanizmasıyla ara yüz oluşturan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde oluşturulan uyarılar ile ilgili bilgilendirme mesajları tarafınıza e-posta ile gönderilmektedir.

Bu hizmet, kişisel ihtiyaçlar, kurumsal ya da freelance takip gibi çok çeşitli alanlarda kullanılabilir. Her gün aynı konuları araştıran ücretsiz bir araç olan Google Alerts, faydalı bilgilere hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar. Örneğin, belirli ilgi alanlarına ilişkin haberler almak için ulusal gündeme dayalı uyarılar oluşturabilirsiniz.

Ajandanızı ve trendlerinizi takip etmek, ilginizi çeken konular hakkında bilgi almak için uyarıları kullanabilirsiniz. Bir blog yazarıysanız, araştırma işinizin en önemli kısımlarından biridir. Güncel ve kapsamlı bilgiler için Google Alerts yardımına bakın. Ayrıca bir blog siteniz varsa, bu sistem üzerinde aynı türde içerik oluşturabilen rakipleri takip edebilirsiniz.

Nerelerde Kullanılır?

Google Alerts, girişimcilik öncesi gazetecilik, departmanlar ve pazar araştırmalarında özel haberler yapmak ve yeni bir işe başlarken bilgi almak için araştırma konusunda en son nitelikli bilgileri sağlar. Yapılması gereken bir sistemdir.

Hazırlanmış bir işletmeniz varsa, şirketin durumunu ve nasıl ilerleyeceğinizi anlatacağız. İş ve kişisel gelişim için çevrimiçi eğitim hakkında bilgi için araştırma bölümünü de Google Alerts'e bırakabilirsiniz. Basitçe söylemek gerekirse, bildirimler aracılığıyla bir bilgi ağı kuruyorsunuz ve iş hayatınızda bilgi almak istediğiniz her konuda araştırmak istediğiniz konuda rakiplerinizden sıyrılmak için oluşturmanız gereken bir stratejiye karar veriyorsunuz.

Google Alerts, bireysel çalışmalarınız için en verimli ve güncel kaynaklara hızlı erişim sağlar. Bu nedenle araştırmanızı yaparken zamandan tasarruf edebilirsiniz. Örneğin öğrenciler ödev ve tezler için gerekli araştırmaları çok daha kısa sürede yapabilirler. Ayrıca, yararlı bilgiler için aradığınız konunun tek tek sayfalarına gitmek zorunda kalmadan Google Alerts tarafından filtrelenen en kullanışlı içeriği işleyebilirsiniz.

Google Alerts Kullanmanın Avantajları Nedir?

Basit anahtar kelime takibi: Google Alerts, Google'ın izlediği kaynaklardaki tüm anahtar kelimeleri izlemenizi sağlar. Bu, bloglar, forumlar, haber siteleri ve daha geniş web anlamına gelir. Bu platformun sahibi Google olduğu için YouTube da dahildir. Google, ne sıklıkta e-posta alacağınızı seçmenize izin verir. Üyelerle paylaşılan içerikleri günde bir veya haftada bir kez alabilirsiniz.
 
Üst