Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Hacklink Nedir? Nasıl Yapılır?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Google arama motoru üzerinde yapılan aramalarda artan rekabet, internet üzerinden ürün yada hizmetlerini tanıtmayı amaçlayan işletmeleri arama sonuçlarında üst sıralara çıkabilmek için farklı arayışlara itmektedir. Söz konusu arayışların sonucunda ortaya çıkan hacklink ise her geçen gün daha fazla sayıda küçük ya da büyük ölçekli firma tarafından tercih edilmektedir. Peki, hacklink nedir ve hacklink nasıl yapılabilir?

Hacklink Nedir?​

İnternette sık sık hacklink terimi ile karşılaşan ve bu nedenle hacklink nedir diye merak eden internet kullanıcılarına hacklink teriminin illegal şekilde yapılan çalışmalar neticesinde web sitelerinin Google arama motorunda üst sıralara taşınması şeklinde açıklanabileceği söylenebilir. Google tarafından kesinlikle tavsiye edilmeyen bu yöntem, doğru şekilde uygulanmadığı takdirde web sitelerine yarardan çok zarar getirebilmektedir.

Hacklink Nasıl Yapılır?​

Hacklink nedir sorusuna verilen yanıtlardan sonra hacklink uygulama yöntemlerinden de söz edilebilir. Buna göre hacklink nasıl yapılır diyenlere bu yöntemin PA ve DA değeri yüksek olan web sitelerine web sitesi sahiplerinin izni ve rızaları olmadan eklenen linkler şekilde yapıldığı söylenebilmektedir. Söz konusu linklerin hedef web sitelerine işlenmesi ile birlikte linklendirilen sitelerin değerleri artmakta ve bu sayede siteler Google sayfa sıralamalarında üst sıralara yerleşebilmektedir. Web sitelerinde meydana gelen açıklar kullanılarak yapılan hacklink yöntemi, kesinlikle yasal değildir ve tespit edilmesi halinde hedeflenen web sitesi sahiplerinin dava açmasıyla dahi sonuçlanabilmektedir.

Hacklink nasıl yapılır diyenlere bu yöntemin daha önceden belirlenmiş bazı arama terimlerini Google’da aratarak yapılabileceği gibi hack bilgisinin var olması durumunda hedeflenen web sitelerine sızılması ile de yapılabileceği söylenebilir. Hedef web sitelerine erişildikten sonra ise istenen anahtar kelimeler doğrultusunda link çıkışları uygulanarak kısa sürede Google arama sonuçlarında yükselişe geçmek mümkün olabilmektedir. Ancak bu yöntemde verilen linkler Google tarafından bir süre sonra fark edilebilmekte ve bu da yükselişe geçmesi istenen sitenin ceza almasına ya da spama düşmesine sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle hacklink yöntemi SEO çalışmaları için tavsiye edilmemektedir.
 
Üst