Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

HTC'nin Android Telefonlarının Kısa Geçmişi

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
HTC'nin telefonları şu anda pek de iyi değil. HTC markası Google’a çok büyük bir yetenek sattı ve şimdi üçüncü taraf üreticiler aracılığıyla telefon üretmeye başladı. HTC, ilk Android cep telefonlarından bazılarını, ilk Nexus cep telefonunu üretti ve Google’ın yeni mobil işletim sistemine gerçekten yeni bir özellik kazandıran ilk cep telefonunu piyasaya sürdü.

İki şeyle tanınan bir şirketti: tasarım ve Android'in üzerine yerleştirilmiş Sense kullanıcı arayüzü. Şirket, diğer insanlara telefon yapmaktan global bir mobil markaya doğru ilerleyerek büyük bir darbe aldı. Ancak bazı HTC telefonları tarihe adını kazıyarak unutulmamaya yemin etti.

HTC Magic​

İlk Android telefonunu 2008'de yapan T-Mobile G1 HTC Magic'i 2009'da ortaya çıkardı. Cihazın arkasında HTC'nin logosu bulunmuyordu. Önde Vodafone, arkada ise Google yazıyordu. Ancak HTC'nin Android'de bir güç haline gelmesi bu telefonla başladı.

HTC Magic Android 1.5 Cupcake ile piyasaya sürüldü. Birçoğumuz hala tatlı işletim sistemi isimlerine alışmaya çalışıyorduk. 3.2 inçlik bir ekrana ve 3.2 megapiksel kameraya sahipti. Rakip cihazlarının birçoğu akıllı telefonlar değildi ve çoğunlukla fiziksel klavyeler talep görüyordu. Ham bir Android deneyimiydi, Google OS için tam bir dokunuş dünyasına biraz inişli çıkışlı bir giriş niteliğindeydi.
 
Üst