Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Huawei P30 Pro İnceleme

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Huawei P30 Pro Özellikleri Neledir?

Huawei P30 Pro Kirin 980 işlemcisini kullanmaktadır; bu işlemcinin en yüksek hızda çalışan 2 çekirdeği 2,60 GHz hızında çalışmaktadır. İşlemciye 8 GB Ram eşlik etmektedir. 256 GB depolama alanı bulunmaktadır. Grafik işlemcisi olarak ise, Mali-G76 kullanılmaktadır. Huawei P30 Pro, Full HD Plus ekran çözünürlüğü bulunmaktadır. Ekran çözünürlüğü 1080x2340 pikseldir. Ekranın pixel yoğunluğu, görüş açısı oldukça başarılıdır. Önde yer alan 32 megapixel çözünürlüğü, F2.0 diyafram derinliği olan selfie kamerası ile kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz. Telefonu ister dikey, ister yatay poziyonda kullanın; her iki kullanım biçiminde de telefonun yüz tanıma biçimi oldukça başarılıdır. Ekrandan parmak izi, P30 Pro’da yer almaktadır.

Telefon ekranının OLED panelli, yüksek çözünürlüklü, HDR10 desteği göstermesi sebebiyle kesintisiz şekilde film izleyebilir ve oyun oynayabilirsiniz.


Kamera Özellikleri Nelerdir?

P30 Pro’nun arka tarafında 4 kamera yer almaktadır. Bu 4 kamera, düşük ışıkta yüksek performans sunmaktadır. Aynı zamanda telefonun 5X optik, 10X hibrit, 50X yakınlaştırma özelliği bulunmaktadır. Karanlık alanlarda da optik yakınlaştırma ile yapay zekanın uyumlu bir şekilde çalıştığı görülmektedir; yani karanlıkta bile yakınlaştırma özelliğini rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Huawei P30 Pro, 409.600 ISO değerine kadar çıkabilir; bu özelliği sayesinde gece fotoğraf çekimlerinde oldukça başarılıdır.


Telefonun arkasında 40 megapixel çözünürlüğünde ana kamera yer almaktadır. Ana kamera 27mm.’lik geniş açılı bir lensle oluşturulmuştur; diyagram değeri F1.6’dır. Optik imaj sabitlemesi bu kamerada kullanılmaktadır. İkinci kamera 20 megapixel çözünürlük, 16 mm.lik ultra geniş açıya sahip F2.2 diyafram değerindedir. Üçüncü kamerası ise 8 megapixel çözünürlük, 125 mm. açılı lensle oluşturulmuştur. Dördüncü kamerası Tof Lens olarak adlandırılır; bu kameranın derinlik algılaması üst yeteneklere sahiptir.

Huawei P30 Pro Tasarım Özellikleri

Telefon mavi, kristal beyaz ve siyah renklerinde satışa sunulmuştur. Telefon yüzeyinde gradyanlı geçiş efektleri bulunmaktadır. Işık altında gradyanlı renkler nedeniyle ton deiştirmektedir. Ekrana entegre parmak izi sensörü, P30 Pro’da ekranın altına yerleştirilmiştir. Görüşme yaparken ses ekranın içinden titreşimler yoluyla aktarılmaktadır; bu özellik kulağınıza telefonu yapıştırmadan görüşme yapmanızı sağlayacaktır. Yeni nesil soğutma sistemi kullanıldığından, uzun soluklu oyunlarda telefon ısınmayacaktır.
 
Üst