Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma ve Kalıcı Silme

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Instagram-social-media-adobe_searchsitetablet_520X173.jpg

İnstagram Hesap Dondurma ve Kalıcı Silme​

İnstagram hesabınızı geçici olarak korumaya almak istediğinizde veya kalıcı olarak silmek istediğinizde bu işlemleri kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bu işlemler ile geçici olarak hesabınıza erişim saplanmasını engelleyebilir veya kalıcı olarak tüm paylaşımlarınızın silinmesini sağlayarak hesabınızı silebilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma​

İnstagram hesabınızı dondurmak için bilgisayar kullanarak hesabınıza erişim sağlamanız gerekiyor. Mobil cihaz üzerinden bu işlemi yapamıyorsunuz.
  • İnstagram hesabınıza erişim sağladıktan sonra profil düzenleme sekmesine tıklayın.
  • Profil düzenle sayfası açıldığında sağ alt kısımda yer alan Hesabımı Geçici Olarak Kapat sekmesine tıklamanız gerekiyor.
  • Hesabınızı neden kapatıyorsunuz sorusu için size sunulan seçeneklerden birine seçerek Geçici Olarak Kapat sekmesine tıkladığınızda instagram hesabınızı dondurmuş oluyorsunuz.
Dondurulmuş instagram hesabı sahipleri diledikleri zaman profillerine erişim sağlayabilir, profilinizde gezinebilirsiniz.

İnstagram Hesap Kapatma​

İnstagram hesap kapatmak işlemini yapabilmek için bilgisayar üzerinden hesabınıza erişim sağlamanız gerekiyor. Mobil cihazlar ile bu işlemi de yapamıyorsunuz.
  • İnstagram hesabınıza giriş yaparak profil düzenle sayfasına gitmeniz gerekiyor.
  • Profil düzenle sayfasının en altında yer alan hesabı kalıcı olarak sil seçeneğine tıklamalısınız.
  • Hesabınızı neden siliyorsunuz sorusu için açılan menüden gerekçenizi seçerek işaretleyin.
  • Bu işlem sonrası sayfanın en altında yer alan hesabımı sil sekmesine tıklayın ve onaylayın.
Bu işlem sonrasında hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Takipçileriniz daha önceki paylaşımları göremeyeceği gibi hesabınızı da göremeyecek, beğeniler ve yorumlarda otomatik olarak silinecektir.
 
Üst