Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

İnstagram İşletme Profili Nedir?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Instagram-social-media-adobe_searchsitetablet_520X173.jpg

Dünya genelinde 800 milyon üyesi bulunan İnstagram; kullanıcılarının kişisel hesaplarını ürün tanıtımı, ticari amaçlı kullanımı ve marka reklamı gibi amaçlar için kullanmaması için instagram işletme profili özelliğini etkin hale getirdi. İnstagram işletme profili; işletme amaçlı olarak kullanabileceğiniz bir profil olup ürünlerinizin reklamını kişisel hesaplara göre daha farklı bir şekilde yapabileceğiniz, kişisel hesaplara göre daha çok sayıda işlem özelliğinin yer aldığı profillerdir. İşletme hesapları kullanıcıları kendi reklamlarını oluşturan ve ürün tanıtımı yapabiliyorlar. İnstagram tarafından kullanıcılara sunulan İntagram işletme profili ile sahip olduğunuz özellikler şunlardır.

  • Kendi reklamınızı dilediğiniz gibi oluşturup yayınlayabiliyorsunuz.
  • İşletme hesabınızın bir köşesinde her zaman iletişime geç sekmesi yer alıyor. Bu sekme ile ticari amaçlar için kullanıcılar kolayca sizinle iletişime geçiyor.
  • İşletme profili sahipleri için yol haritası özelliği aktif hale getirilmiştir. Bu sayede konumunuzda harita üzerinde aktif bir şekilde gösteriliyor.
  • İşletme profiline sahipseniz işletmenizin yer aldığı sektör ile ilgili analiz verilerine, istatistik sonuçlarına ulaşabiliyorsunuz. İnstagram kullanıcısı olanların sizinle ilgili konulara olan alışkanlıkları ve tercihleri bu sayede sizlere sunuluyor.
Hikaye paylaşımlarınızda kişisel kullanıcılara göre link ekleme özelliğine sahip oluyorsunuz. Link ekleyerek işletmenizin web sitesine kullanıcıların daha kolay ulaşabilmesini sağlıyorsunuz.

Kişisel kullanıcı hesabınızda işletme profili hesabına geçmek için sayfanızda yer alan işletme profiline geç sekmesine tıklamanız ve sizden istenilen bilgileri girmeniz yeterli oluyor.
 
Üst