Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Instagram-social-media-adobe_searchsitetablet_520X173.jpg

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?​

İnstagram hesabınızı doğrulatmak için verilen instagram mavi tik için başvuru şartlarını yerine getirerek mavi tik başvurusu yapmaktır. İnstagram hesabınızın size ait olduğunu doğrulatmak adına başvuru yaparken şu adımları izlemelisiniz.

  1. İnstagram hesabınızı açarak, profil sayfanıza gitmelisiniz.
  2. Ayarlar sayfasını açarak bu sayfa da yer alan ‘’ doğrulama talep et ‘’ sekmesine tıklamalı ve bilgilerinizi girmenizi istediğiniz formu doldurmanız gerekiyor.
  3. Başvuru formunu doldurduktan sonra bilgilerinizi kaydedin ve başvuru sekmesine tıklayarak İnstagram yönetiminin haber vermesini bekleyin.

İnstagram Tarafından İstenilen Bilgiler Neler?​

İnstagram mavi tik alabilmek için dolduracağınız başvuru formunda sizden birçok kişisel bilgi girilmesi istenmektedir. Bu bilgileri girerek kaydettikten sonra başvurunuzu tamamlıyorsunuz. Sizden istenilen bilgiler şu şekildedir.

  • Adınız ve varsa ikinci adınızı kimlikte yazdığı şekilde girmelisiniz.
  • İnstagram hesabınızın adını tam olarak girmelisiniz.
  • Mesleğiniz ile ilgili olarak kullandığınız bir isim varsa bu ismi de sisteme eklemelisiniz. Bu sekme özellikle sahne sanatları ile uğraşanlar için eklenmiştir.
  • Hesabınızın kategorisini seçmeniz gerekiyor. Bu seçimi yaparken hesabınızdan yaptığınız paylaşımların konusu veya mesleğinizi seçmeniz gerekiyor.
  • Sistem son olarak sizden fotoğraf eklemenizi istiyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta resmi kimlik kartınızda yer alan fotoğrafı eklemek olacaktır. İnstagram yönetimi kimliğinizin doğrulamasını yaparken resmi kimlikler ile eşlediğinden resmi kimlik fotoğrafınızı kullanmak size avantaj sağlar.
 
Üst