Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

İnternet Servis Sağlayıcısı Nedir?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
İnternet Servis Sağlayıcısı (ISS), İnternet'e, genellikle bir bilgisayardan erişebilmenizi sağlayan şirketin endüstri terimidir. ISS interneti bir erişilebilir hale getiriyor. Başka bir deyişle, yerleşik bir modeme sahip parlak bir bilgisayara sahip olabilir ve ağ için bir yönlendiriciye sahip olabilirsiniz, ancak bir ISS'ye abone olmadan, İnternet bağlantınız olmaz.

Tipik ev sahibi veya apartman sakinleri için, ISS genellikle bir TV aboneliği veya ek olarak bir İnternet aboneliği sunan bir "kablo şirketidir". Bir ISS, İnternet'e açılan yolunuz ve online olarak yapabileceğiniz diğer her şeydir. Bağlantınız aktif hale getirildikten ve ayarlandıktan sonra, e-posta gönderebilir, alışveriş yapabilir, araştırma yapabilir ve daha fazlasını gerçekleştirebilirsiniz. ISS, bilgisayarınız ile internetteki diğer tüm sunucular arasındaki bağlantı veya kanaldır.

İnternet Servis Sağlayıcısı ile Bağlantı​

İnternet erişimi olan her ev veya kuruluşun bir ISS'si vardır. İyi haber şu ki, birbirimizle iletişim kurmak için aynı sağlayıcıya sahip olmak zorunda değiliz. Farklı bir İSS'ye sahip biriyle iletişim kurmak için fazladan bir şey ödememiz gerekmiyor.

Oysa hemen hemen herkes bir web sitesine sahipken, herkes bir ISS sahibi olamaz. Bu işlem para, altyapı ve çok sayıda akıllı teknisyen gerektirir. ISS'niz kilometrelerce kabloları bir arada tutar, yüzlerce teknisyeni kullanır ve yüz binlerce abonesi için ağ servislerini sürdürür. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, genellikle bir ISS seçeneği vardır.
 
Üst