Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Kişisel Blog Nedir? Ne Kadar Kazandırır?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Kişisel blog kendi ilgi alanınıza göre içerikler üretebileceğiniz size özel ve özgü bir web sayfasıdır. Kendi kişisel blogunuzla aylık kazanç ve gelir elde etmek mümkündür. Üstelik gerek Türkiye de gerek dünya da bu işle geçimlerini sağlayan binlerce insan var. Tabi ki her şeyde olduğu gibi bu işte öyle düşündüğünüz gibi çok kolay bir iş değildir. Öyle olsaydı zaten herkes yapardı ve o zamanda hiç kimse kazanamazdı. Kişisel blog ile kazanç elde etmek için kendi ilgi alanınıza göre içerikler üretmek ve bunun sürekliliğini sağlamak çok önemlidir. Birçok kişi aslında blog ile para kazanmak istemiştir ancak çok azı başarılı olmuştur. Eğer bu işte gerçek anlamda kazanç elde etmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey sürekliliği sağlamaktır. Peki sürekliliği kazandığınız da kişisel blog ne kadar kazandırır?

Kişisel Blog Ne Kadar Kazandırır?

Kişisel blogda gelir elde etmek için ilk etapta blogunuzun insanlar tarafından fark edilmiş olması gerekmektedir. İnsanlar sizi fark eder, sitenizin günlük giriş sayısı yükselmeye başladığında ancak gelir elde etmeye başlarsınız. Peki blog ne kadar kazandırır? Blog fenomenlerinin kazançlarına baktığımız da durum şöyledir;

  • Günlük ziyaretçi sayısı 500 ile 1.000 kişi arasında olursa kazancınız ortalama 300-700₺ arasında değişebilir.
  • 1.000 kişi ile 3.000 bin arasında günlük ziyaretçiniz var ise o zaman aylık kazancınız biraz daha artacaktır. Yaklaşık olarak aylık kazancınız 800 – 1.500₺ arasında olacaktır.
  • 3.000-5.000 arasında günlük ziyaret alıyorsanız yaklaşık olarak aylık 1.500 – 2.500₺ arası kazanbilirsiniz.
  • 5.000-10.00 arasında günlük ziyaretçiniz var ise yaklaşık 2.000- 4.000₺ arası kazanç elde ediliyor.
  • 10.000-100.000 arasında günlük ziyaretçi için de yaklaşık olarak aylık 5.000 – 40.000₺ arasında kazanç sağlanıyor.
Görüldüğü üzere ziyaretçi artıkça gelirde artmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki reklam kuralları değiştikçe, güncellendikçe bu oranlar da değişecektir.
 
Üst