Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Long Tail Anahtar Kelime Nedir?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Long tail anahtar kelimeler, sattığınız ürünlere özel olan ve üç dört kelimeden oluşan kelime öbeklerine denir. Bir müşteri ne zaman çok spesifik bir arama ifadesi kullansa, tam olarak ne satın alacağını bildiği ve aradığının varsayıldığını göreceksiniz. Neredeyse tüm durumlarda, bu çok özel aramaların, tüketicilerin bir satın alma kararı vermeden önce genellikle yaptıkları araştırma türüyle daha uyumlu olan genel genel aramalara göre satışa dönüşme olasılığı daha yüksektir.

Bu nedenle, uzun kuyruklu anahtar kelimeler dediğimiz şeyi hedeflemeye başlamak ve bunları SEO stratejinize uygulamak iyi bir seçim olabilir. Rekabette son derece düşük olmanın yanı sıra, blog ve web sitesi içerik yaratıcılığında altın bulmanızı da sağlarlar. Bu çok spesifik anahtar kelime öbekleri ve terimleri, web sayfalarınıza daha fazla trafik ve daha yüksek kaliteli trafik getirmenize yardımcı olacaktır. Sonuç olarak, web sitenizin dönüşüm oranını önemli ölçüde artırın.

Bu Anahtar Kelimeler Nasıl Oluşturulur?

Google Otomatik Tamamlama: Google'ın algoritmaları, aramalara ve kullanıcılara göre otomatik olarak iyileşir, bu nedenle arama çubuğuna bir kelime yazmaya başladığınızda, yazdığınız kelime için otomatik olarak adaylar oluşturur. Örneğin, halı girerseniz, 'temiz halı', 'halı modeli', 'halı modeli' vb. gibi çeşitli öneriler göreceksiniz.

Bir halı temizleyiciyseniz, o zaman "temiz halı" yazmanız ve kullanıcıların arama yapması önemlidir. Bu sefer, "halı temizleme fiyatı", "İstanbul'da halı yıkama fiyatı" gibi arama terimlerini göreceğiniz arama çubuğuna halı yıkama yazdığınızda görünen önerilere bakın. Arama penceresinde, hizmetinizle ilgili arama anahtar kelimelerini görebilir ve daha spesifik anahtar kelimeler bulabilirsiniz.

İlgili Aramalar: Benzer şekilde, Google'ın arama motorunu kullanarak arama yaparsanız, sayfanın altında benzer anahtar kelimeler görürsünüz. Kullanıcılar tarafından yapılan aramalar Benzer sonuçlar İlgili Aramalar bölümünde listelenir. Halı yıkama yazarak arama yaparsanız sayfanın en altına inip "profesyonel halı yıkama" veya "beylik düzü halı yıkama fiyatı" gibi uzun kuyruklu kelimeler için önerileri görmeniz faydalı olabilir.

Anahtar Kelimeleri Nasıl Kullanırız?

Uzun kuyruklu olarak ifade edilen anahtar kelimelerle içerik oluşturmak, kullanıcıları sitenize çekmenize yardımcı olur. İçerik oluşturmak zor geliyorsa ilgili içeriği oluşturan siteye bakabilir ve anahtar kelime ararken kafanızda canlandırdığınız içeriği düzenleyebilirsiniz. Uzun kuyruklu anahtar kelimelerle alakalı önceden hazırlanmış içeriğiniz varsa, kelimeyi o içerikte de kullanabilirsiniz.
 
Üst