Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Metin2 Log Hatası neden olur? Nasıl düzelir?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Bir çok metin oyuncularının neredeyse yarısının bu hata ile karşılaştığı gözlemlenmiş. İlk zamanlarda her ne kadar çözüm yolu bulunamasa da ortaya binlerce teoriler atılmaya başlandı. Bu çözüm yolları bazı oyuncularda işe yararken bazılarında işe yaramadı. Metin2 Log Hatası neden olur? Nasıl düzelir ? Sorularına detaylı cevap verebilmek için öncelikle Log hatası neyden kaynaklanır bunları incelemek gerekli.

Metin2 Log Hatası.png

Metin2 Log Hatası neden olur?​

Metin2 Log Hatası neden olur? Sorunun kaynağını bilmeden sorunu çözemeyiz. Bu yüzden bundan sonra karşımıza hangi olay çıkarsa çıksın ilk sorunun kaynağını bulmalıyız. Aksi taktirde sorunu “oyunu silip tekrardan yüklemekle” çözemeyiz. Bilgisayarımız ile alakalı bir sorun var ise kısır döngüye girmiş olacağız.
 • Traceback.pyc
 • locale_add.tr
Metin2 Log Hatası bu iki dosyanın kayıp olmasından dolayı veya oyun güncelleme aldıktan sonra bu hatayı almamız normal.

Oyun geliştiricileri her ne kadar oyun içerisindeki değişiklikleri tam test ettikten sonra oyunculara güncelleme isteği gönderiyor fakat launcher kısmını pek dikkate almıyorlar. Bu yüzden bu sorunların yaşanması ve meydana gelmesi çok normal. Şimdi çözüm yolarına hep birlikte bakalım.

Metin2 Log Hatası çözümü​

Metin2 oyuncularının başına dert olan bu log hatası çözüm yolu aslında çok basit bunun için 4 farklı yol var. lafı fazla uzatmadan metin2 log hatası çözüm yollarına geçelim.
 • Uyumluluk Sorunu Giderme
 • Oto patcher
 • Lib dosyasını silme Traceback.pyc
 • Oyunu silip tekrardan yüklemek
bu 4 hatanın açılımlarına hep birlikte bakalım,

Uyumluluk Sorunu Giderme​

Bilgisayarınızın güncelleme sonrasında metin2 log hatası alabilirsiniz. Bu hata Metin2.CREATE NO APPRORIATE DEVICE Hatası olarak ta karşımıza çıkabilir. Hemen metin2 uyumluluk sorunu giderme ile çözümümüze devam edelim.
 • Metin2.exe dosyasının sağ tıklama seçeneklerinden “Uyumluluk sorunu giderme”ye tıklayın.
 • Uyumluluk sorunu giderme işlemi, hata tespit ettiyse Programı sına butonuna bastığımızda oyun %90 açılacaktır.
 • Uyumluluk sorununu giderdikten sonra oyunu kapata basıp, ilerleyin. Eğer sorun devam ediyorsa diğer çözümlere göz atın.

Oto patcher​

Metin2 oyuncularının başına hep bu Oto patcher ile gelmekte. Oyun yapımcıları bazen oyunu güzelleştirmek yerine aniden bütün zevkimizi elimizden alabiliyorlar. Bu yüzden metin2 log hatasına Oto patcher çözüm yolu ile devam edelim.
 • Metin2 oyun klasörüne giriş yapın ve locale_add.tr adlı dosyayı bulun.
 • Dosyası başka bir yere taşıyın veya metin2 klasöründen silin.
 • Oto patcher yardımıyla oyunu tekrar açın ve dosyaların yüklenmesini bekleyin.
Oyundan kaynaklı bir sorun var ise mutlaka bu adımdan sonra açılacaktır. Açılmaz ise diğer seçenek ile devam..

Lib dosyasını silme : Traceback.pyc​

Metin2 de bildiğimiz gibi lib dosyaları tamamen oyunun iç dosyalarının saklandığı klasördür. Bu klasör içerisinde ki Traceback.pyc dosyasını silmemiz genellikle bize çözüm üretebilir. Genelde bu sorun normal metin2 oyuncularının pvp servera dönemsinden kaynaklı sorunlar ile karşımıza çıkmakta. Log hatasının çözümü şu şekilde.
 • Eğer pvp oynuyorsanız ve autopatcher destekliyorsa; Oyunun lib klasörünü tamamen silin.
 • Otopatcher yardımıyla oyuna giriş yapın ve oyun dosyalarının güncellenmesini bekleyin ve bilgisayarınızı asla kapatmayın(dosyalar iki kat zarar görür)
 • Traceback.pyc log hatası çözülmüş olacak, eğer çözülmemişse ya da autopatcher yoksa, Bir sonraki seçeneğe göz atınız.

Oyunu silip tekrardan yüklemek​

Metin2 oyuncularının Log hatalarını gidermeleri için son çare olarak oyunu silip tekrardan yüklemek. Normal metin2 oyunundan sıkılıp, PVP server için geçiş yaptığınızda bu hatalar çok sık görülmekte. Çünkü sürüm farkından dolayı gerçek metin2 dosyaları çakışmakta ve uyumsuz olmakta. Bu yüzden Oynamak istediğiniz oyunun web sitesinden komple indirip kurmak her zaman en etkili çözüm olacaktır.

Bonus : Antivirüs programını kapatın!​

Hiçbir yerde olmayan bilgiyi yine sizinle paylaşmanın sevinci içerisindeyim. Bütün hataların çoğunluğu bilgisayarınızı sürekli dar boğaz eden Antivirüs programlarıdır. Oyun dosyalarının isteklerine sürekli engel olan ve kısıtlayan bu programlar her şeyi zararlı görmektedirler.

Rahat bir oyun deneyimi için ve bilgisayarınızın rahat çalışması için “oyun süresi boyunca” antivirüs programlarını kapatmanızı öneririz. Ya da bu programların karantina kısmına bakmanızı öneririm. Çünkü bazen oyunun dosyalarının bazılarını virüs olarak algılayabilirler ve silebilir. Bu yüzdende log hatası alabilirsiniz.
 
Üst