Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Metin2 Themida Hatası ve Çözümü

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Metin2 oyuncularının son zamanlarda sık sık karılaştığı sorunlardan biri olan themida hatası, oyun deneyimini kötü etkilemesinin yanı sıra pek de hoş bir durum değildir. Bu sebeple Metin2 oyuncuları themida hata çözümü ve themida hatası nasıl çözülür gibi yazıları internet üzerinde yoğunlukla artmaya başladılar. Bu makalemizde ise sizlere themida hatasının nasıl çözebileceğinizi anlatacağız.

Metin2 Themida Hatası ve Çözümü.png


Themida hatası genel olarak herhangi bir servera giriş yaparken veya oto pack üzerinden giriş yaparken karşınıza çıkan bir sorundur. Hatanın çıkması ile beraber oyun başlatılamaz ve kapanır. Bu hatanın nedeni bilgisayarınızda bulunan “IObit Malware Fighter” isimli anti virüs programıdır. Bu program sunucu bağlantısına izin vermeyerek sizlerin oyunu oynamasına ve oyunu açmasına izin vermez. Bu şekilde siz de themida hatasını alırsınız. Anti virüs programının oyunu açmaması veya sunucuya bağlanmanızı engellemesinin temel sebebi .exe dosyalarını tehdit olarak algılaması olarak görülür. Bilgisayarınızı korumak için .exe dosyalarını çalıştırmaz ve bu da sunucuya giriş yapmanızı engeller.

Eğer bilgisayarınızda bahsettiğimiz “IObit Malware Fighter” isimli anti virüs programı yoksa sorun bilgisayarınız üzerinde bulunan başka bir anti virüs programından kaynaklı olabilmektedir. Themida hatasını çözmek için sizlere vereceğimiz çözüm yöntemini kendi anti virüs programınız üzerinde denemelisiniz.

Metin2 Themida Hatası Çözümü​

Birçok insanın severek oynadığı oyunlardan biri olan Metin2, her ne kadar popüler bir oyun olsa da bazen oyun içerisinde hem oyunla alakalı hem de kendi sistemimizle alakalı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Özellikle de son zamanlarda anti virüs programları nedeniyle çıkan themida hatası oyuncuların canını sıkmaya yetiyor. Dilerseniz sizlere bu hatanın nasıl çözülebileceğinden ve takip etmeniz gereken adımlardan biraz bahsedelim.

Öncelikle bilmeniz gereken şey şu ki “IObit Malware Fighter” isimli bu anti virüs programı ya da bilgisayarınızda yer alan herhangi bir anti virüs programı varsa silmenize gerek yok. Çünkü bu programlar metin2 themida hatasını beklemediğiniz bir anda karşınıza çıkarabiliyor. Yani sürekli olarak sizin sunucuya bağlanmanıza engel olmuyor. Bu nedenle bilgisayarınızdan herhangi bir program silmenize gerek yok. Ancak metin2 themida hatası ile karşılaşmanız durumunda sizlere sunmuş olduğumuz adımları takip edebilir ve metin2 themida hatası çözümü işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşte karşınızda metin2 themida hata çözümü.
 • Bilgisayarınız açık bir konumdayken anti virüs programınızı kapatmanız gerekir.
 • Anti virüs programını kapatma tuşuna bastığınızda anti virüs programı kapanmaz. Arka tarafta çalışmaya devam eder.
 • Bu nedenle bilgisayarınızın sol alt köşesinde bulunan ve evin çatısına benzeye ikona tıklayın.
 • Anti virüs programınızı o bölümde açık olarak göreceksiniz.
 • Anti virüs programınızın üzerine sağ tık yaparak programı kapatın.
 • Tekrardan masaüstüne gelerek bilgisayarınızın sol köşesinde bulunan Windows butonuna basın.
 • Daha sonrasında “Bilgisayarı Kapat” tuşuna tıklayarak bilgisayarınızı kapatabilir dilerseniz de “Yeniden Başlat” seçeneği ile tekrar bilgisayarınızı açabilirsiniz.
 • Metin2 oyununa girerek hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
Bu şekilde metin2 themida hatası nasıl çözülür öğrenmiş ve themida hatasını gidermiş olursunuz. Eğer anti virüs programınızı sizlere bahsettiğimiz yerde göremediyseniz anti virüs programınızı farklı bir şekilde kapatabilirsiniz. Eğer anti virüs programınızı kapatamadıysanız sizlere vermiş olduğumuz bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.
 • Masaüstü ekranınız üzerinde bulunan ve açılan pencerelerin yer aldığı çubuğun üstüne farenizi getirin.
 • Sağ tık yaparak karşınıza açılan pencerelerden “görev yöneticisi” seçeneğini seçin.
 • Daha sonrasında yapmanız gereken açılan görev yöneticisi panelinde anti virüs programınızı seçerek görevini sonlandırmak olacaktır.
 • Ayrıca görev yönetici sayfasını Ctrl + Alt + Delete ile de açabilirsiniz.
Bu şekilde anti virüs programınızı kapatmış ve metin2 themida hatası çözümü işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Tüm bu adımları uyguladıktan hemen sonra metin2 oyununa tekrar giriş sağlayın ve hatanın giderilip giderilmediğini kontrol edin. Hala aynı hatayı alıyorsanız metin2 themida hatasını kesin bir şekilde çözebileceğiniz adıma geçebilirsiniz.

Metin2 Themida Kesin Çözüm​

Sizlere sıralamış olduğumuz adımları uygulamanıza rağmen hala aynı hata ile karşılaşıyorsanız, anti virüs programınızı silerek bu hatadan kesin bir şekilde kurtulabilirsiniz. Anti virüs programları nedeni ile oluşan bu metin2 themida hatası bu şekilde giderilecektir. metin2 themida hatası kesin çözümü işlemini uygulamanız ardından dilediğiniz sunucuya bağlanarak oyun deneyiminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
 
Üst