Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Microsoft'un Yeni İşletim Sistemi; Windows 11

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
windows-11-masaustu.jpg


Microsoft’un son gözdesi Windows 11 kullanıcılara sürüleceği tarih belli oldu. Microsoft tarafından yapılan açıklamada Windows 11’in 5 Ekim 2021 tarihinde kullanıcılara sürüleceği müjdesi verildi.

Windows 11 Kimler Kullanabilecek?

Windows 11 kullanmak isteyen kullanıcılar için Microsoft açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre sistemi gereksinimi sağlayan kullanıcılar dilerlerse 5 Ekimden itibaren sistemlerini güncelleyebilecekler. Daha önce de olduğu gibi lisanslı kullanıcılar güncelleme sonrasında herhangi bir ücret ödemesi yapmayacaklar. Ayrıca Windows 11 sıfır bilgisayarlarla birlikte de kullanıma başlanacak.

Windows 11 Sistem Gereksinimleri

Windows 11 işletim sitemini kullanmak isteyen kullanıcıların sistemleri minumum;

*1 ghz hızında, 2 veya daha fazla çekirdekli 64 bit uyumlu bir işlemci,

*4 GB Ram

*64 GB depolama alanı

*DirectX 12 Uyumlu Ekran Kartları

*9 inçten büyük HD bir Ekran

*TPM 2.0 güvenlik çipi

Windows 11 ne vaat ediyor?

Windows 11, kullanıcıların en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü var olan sistemlerin daha da üstüne eklendiği yeni tasarım ve tazelenmiş bir deneyim sunmak istiyor. Masaüstünde yapılan düzenlemeler ile üretkenliği en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor ayrıca masaüstündeyken Microsoft Teams ile karşınızdaki kişi ne kullandığından bağımsız ücretsiz arama ve sohbet imkânı sunuyor.
 
Üst