Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Minecraft Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun

Minecraft Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İçerisinde farklı temada birçok oyun barındıran ve tam bir grafik harikası bir oyun olan minecraft tek başına internetsiz yani Ofline olarak ta oynanabiliyor. Farklı kişilerle oynamak için internete bağlanmanız gerekiyor. Birbirinden farklı öğelerin olduğu bu oyunda her defasında yepyeni bir maceraya atılacaksınız. Bu nedenle bu oyunda hiç kimsenin sıkılma gibi bir lüksü de olmayacak. Göz alıcı, efektlere sahip olan bu oyunda bloklardan üç boyutlu farklı bir evrene geçiyorsunuz. Oyunda kendi hikâyenizi kendiniz yaratıyorsunuz. Bunun içinde birbirinden farklı araçları kullanarak kendiniz için eşyalar, aletler oluşturuyor, hayalinizdeki Evleri yolları, hatta kentleri inşa ediyorsunuz. Oyunun türüne göre size inşa ettiğiniz bu evlerde saldıran düşmanlar oluyor ve siz onlara karşı savaşarak inşa etmiş olduğunuz ev bahçe hayvan size ait ne varsa bunları koruyorsunuz. Kısaca bu oyunda başarılı olabilmek için, hayal gücü ve yaratıcılık, sabırda gerekiyor. Minecraft’ta yaratıcılıkta sınırı yok. Çocuklar ürettikleri fikirlerine özgürce yön verebiliyor. Dahası oyunda kuralları da kendi belirliyor. Oyunda kurgunun çocuk tarafından yapıldığından kendi kurdukları dünyalarında özgürce mücadele ediyorlar. Çocuklarda yaratıcılığın gelişmesinde önemli katkıları olan oyunda ödül ve puan sistemi var. Bu da onların oyuna olan ilgisini daha çok arttırıyor.

Minecraft’ta Karakter Kontrolü

Minecraft’ta oyun karakterlerinizi bilgisayarınızın klavyesinden çok rahat bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Telefonda arka planda oynarken hızlı hareket çok daha zor olduğundan haliyle karakterlerin kontrol edilmesi de zorlaşıyor. Bilgisayardan oynarken W,S, A, D ve boşluk tuşuyla karakterlerinizi rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Oyun içinde seçim yaparken Mouse kullanabilirsiniz. Minecraft oyun severlerinden iseniz bu oyunu mutlaka bilgisayardan oynamayı denemelisiniz. Telefonda ise karakterlerinizi kontrol ederken yön tuşlarını kullanabilirsiniz.

Minecraft Para Birimi Nedir?


Minecraff oyun içi para birimi Coin’dir . Oyuncular Coin edinimi için gerçek para ile satın alımı gerekiyor. Oyunda Coin kazanımının tek bir yolu var: parayla satın almak. Oyunda Coinlerle farklı karakterler, alabiliyor. Diğer türlü oyun paralı bir olmadığından diğer Online oyunlarda olduğu gibi oyuncular kazandığı paraları gerçek para birimlerine dönüştüremiyor.​

Minecraft’ta sohbet etmek ne kadar güvenli?​


Minecraft’ta kullanıcıları sohbet ederek etkileşimde bulunmalarına teşvik ediyor. Bütün sohbetler sistem tarafından filtreleniyor. 13 yaşından küçük olan kullanıcı hesaplarının sohbet bağlantıları kontrol edilerek filtreleniyor. Buna ek olarak uygunsuz kelimeler ve içeriklerin kontrolü gözetmenler tarafından yapılıyor.
 
Üst