Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Seat Yedek Parça, Servis ve Tarihçe

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Seat

Arabalar hayatımızda zaruri bir yer kaplamaktadır, üretildiği ilk günden bu yana kadar. Gerek eşya taşımacılığı gerek ise ulaşım için vazgeçilmezimizdir. Ama herkes için sıfır araba almak mümkün değildir. İş için ya da özel kullanım için zorunlu olsa da maddi durumlar engeller bazen araba almamızı. Bundan dolayı da herkes ikinci el araba satın almaya yönleniyor. Sıfır arabaya vereceği para ile belki de hem iş arabası hem de özel araba alabiliyorlar. Veya bütçemizi sarsmadan bir tane özel araba alabiliyoruz. Bu imkanlar çok güzel olsa da ikinci el araba alırken dikkat etmemiz gereken bir çok şey var ki bunların en başında arabanın belgelerinin tam olup olmadığı yani çalıntı olup olmadığı geliyor. Bu durumu çok iyi kontrol etmelisiniz, sonradan başınıza bela almamak için. Zaten otomobil almaya giderken tecrübeli veya bu işten çok iyi anlayan bir tanıdığınız ile gitmelisiniz. Aracın hasar alıp almadığını kontrol etmeli ve mutlaka bir oto tamircisine göstermelisiniz arabayı. Tabi kaliteli bir ikinci el araba arıyorsanız sürekli arızalanmasın istiyorsanız Seat almanızı öneririz. Seat olarak her gün daha da gelişmekte olan işletmelerimiz sizin memnuniyetinizi en üst seviye de tutmaktadır. Seat merdivenleri nasıl tırmandı?

Tarihçesi

İspanya’da çıkan iç savaştan sonra İspanya Dünya pazarında önemini kaybetmişti. Bu da ülkedeki yerlilerin menfaatine oldu. SEAT’ın temelleri 22 Haziran 1940 tarihinde atıldı. İspanya’nın yerel bankası birkaç sanayi işletmesinin de desteğini alarak yerel bir otomobil fabrikası kurmak istedi. Tamamen yerel ve özel bir proje olarak başlanan bu girişim sonradan hedefini yükselterek ulusal bir otomobil markası olmak istedi. Aracın tasarımı, üretimi, bütün süreçlerini İspanya’da gerçekleştirmekti hedefleri fakat tecrübesizdiler. Bu yüzden yabancı bir ortak bulmaya karar verdiler lisans ücreti karılığında. Fakat bulamadılar. 1950 yılında Seat adı ile kuruldu. 6 tane İspanyol bankasının birleşimi ile tabi ki. Fiat ile iş birliği yaptı. Sonrasında Fiat ile anlaşmazlıklar yaşadı sonra da Volkswagen ile bir ortaklık yaşadı. 1986’da %51 hissesini satın aldı Volkswagen Seat’ı, aynı yılın Aralık ayında ise tamamen kendi bünyesine kattı.

Servis Hizmetleri

Biraz girişimci ruhu olan herkes bir dükkan bir tamirci bir işletme açabiliyor. Yaptığı işe hakim olamayabiliyor insanlar, doğru düzgün yapamadıkları işler için yüklü meblağlar isteyebiliyorlar. Siz bunları yaşamak istemiyor, hem profesyonel bir muamele hem de uzman bir teknik servis almak istiyorsanız servisimizi tercih edin. Tecrübeli ve teknik her konu da uzman kadromuz arabanız ile ilgili her soruna sakinlik ile yaklaşıp, mükemmel bir şekilde çözüm bulacaktır. Servisimizi tercih etmeniz sizin ve arabanızın sağlığı için çok önemlidir ve ayrıca düzenli bakımlarınızda ve her yolda kaldığınızda bize ulaşmanızı tavsiye ediyoruz.

Yedek Parça

Arabanızın sağlığı ve sizin güvenliğiniz için yedek parça değiştirirken orijinal yedek parça kullanmaya özen gösterin. Servislerimizden her türlü orijinal yedek parça temin edebilir, her sorunuz için bize gelebilirsiniz. Kaliteli servis ve kaliteli parçalar için bize gelmeniz yeterli.

Aksesuar

Seat’ınız varsa zaten pek bir şeye ihtiyacınız yoktur ama kendinize özel bir Seat’ınız olsun istiyorsanız her tür en ucuz oto aksesuar için bize gelebilir ve bize sipariş verebilirsiniz. En kaliteli aksesuarlar, spreyler, kokular, kilimler en ucuz oto aksesuar malzemeleri almak istiyorsanız bize uğrayın, kaliteyi ucuza getirin.

Mükemmel konforu ve güzel sürüşü ile Seat aileniz için ideal ve ekonomik bir arabadır.
 
Üst