Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

ShatterShield Nedir? Ne kadar dayanıklı?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün sayıları artan akıllı telefonlarda hiç şüphesiz en önemli parçalardan birisinin dokunmatik ekranlar olduğu söylenebilir. Zira özellikle düşme ya da darbe gibi etkenler sonucunda akıllı telefonların ekranlarında meydana gelen zedelenmeler, çoğu cep telefonu kullanıcısının kabusu olabilmekte ve çoğu zaman ciddi maliyetlere sebebiyet verebilmektedir. İşte bu probleme bir çözüm olarak ünlü cep telefonu geliştiricisi ve teknoloji devi Motorola tarafından geliştirilen ShatterShield, akıllı telefon kullanıcılarına oldukça güvenli bir ekran koruması vaat etmektedir. Peki, ShatterShield nedir?

ShatterShield Nedir?​

Akıllı telefonların ekranlarının düşmelere karşı dirençlerini arttırmak ve ekranların hasar görmesini önlemek amacı ile Motorola tarafından piyasaya çıkarılan ShatterShield, bugün pek çok cep telefonu kullanıcısı tarafından bilinen safir ekran ya da Gorilla Glass ekran ile aynı işlevi görmektedir. Motorola’nın DROID Turbo 2 modeli ile cep telefonu kullanıcılarına sağlanan ShatterShield, Motorola tarafından sunulan 4 yıllık garanti süreci ile de akıllı cihaz sahiplerinin dikkatini çekmeyi başarabilmektedir.

moto-z2-force-shattershield-peel.jpg


ShatterShield Ne Kadar Dayanıklı?​

ShatterShield ne kadar dayanıklı diye merak edenlere bu teknolojinin düşmelere karşı oldukça dayanıklı olduğu söylenebilir. Birbirinden farklı beş katmandan meydana gelen ShatterShield teknolojisi her bir katmanın kendine ait özellikleri ile bilinmektedir. Buna göre ShatterShield’in en alt katmanının alüminyum bir kasaya sahip olduğu dile getirilebilir. Alüminyum katmanın üstünde yer alan ve esnek yapısı ile bilinen AMOLED ekran da ShatterShield’in korumasını güçlendirmektedir. AMOLED ekranın üstünde çift dokunmatik kontrolcüsü görevini üstlenen bir panel yer alırken, dokunmatik panelin üstünde esas kırılmazlığı mümkün kılan ek bir katman bulunmaktadır. ShatterShield’in yapısında en üst katman olarak da çizilmeler için son derece dayanıklı son bir katman yer almaktadır. Görüldüğü üzere oldukça farklı katman yapıları ile ShatterShield teknolojisi, ShatterShield ne kadar dayanıklı diyenleri fazlası ile tatmin etmeyi başarmaktadır.
 
Üst