Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Site Dışı Seo Nedir? Nasıl Yapılır?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Site dışı SEO veya site dışı SEO çalışması, site dışında başka bir web sitesinden bir bağlantı veya bağlantı elde etmektir. Site dışı SEO, birden fazla web sitesi arasında kurulan organik ilişkiye dayanır. Örneğin; web sitenizde bir içerik paylaştınız. Başka bir web sitesi, makalenizi çok verimli ve etkili bulabilir ve bir bağlantı yoluyla kendi web sitesinde yayınlayabilir.

Bu, en yaygın site dışı arama motoru optimizasyonu işiniz olacaktır. Site dışı sıralama faktörlerini optimize etmek, arama motorlarını ve kullanıcıların sitenin popülerliği, alaka düzeyi, güvenilirliği ve yetkisi hakkındaki algısını iyileştirmeyi içerir. Bu, web sitenizi İnternet'teki saygın alanlara (sayfalar, siteler, kişiler vb.) bağlayarak veya destekleyerek ve içeriğinizin kalitesine etkin bir şekilde "değer vererek" elde edilir.

Site dışı SEO çalışmalarında en etkili faktör, web sayfalarınıza verilen bağlantıların veya bağlantıların sayısı ve kalitesidir. Web sitenize nasıl bağlantı oluşturacağınız ve ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır;

  • Herkesin değer verdiği içerik oluşturun.
  • Web sitenizle ilişkili başka web siteleri oluşturun.
  • Takip web sitenize bağlanabilir ve onları ziyaret etmek çalışabilir.
  • Başkalarının bağlanmasına izin verin.
Web sitenize verilen bağlantıların sayısı elbette önemlidir. Ancak zamanla SEO teknikleri ve sistemleri değiştikçe, insanlar bağlantıların kalitesinin ve kalitesinin daha önemli olduğunu kabul ettiler. Bu nedenle paylaşılabilir içerik ve bağlantı edinme, sayfa dışı SEO çalışmalarını doğrudan etkiler.

Site Dışı Seo ile Yapılan Bağlantıların Gücü Nasıldır?

Google ve Yandex, bağlantıların niceliğine değil kalitesine odaklanır. Ancak bu, sayıların önemli olmadığı anlamına gelmez. Bağlantı sayısı da bir dereceye kadar önemlidir. İyi bir web sitesinden alınan yüksek kaliteli geri bağlantılar, birçok bağlantıya değer. Bağlantı göründüğü kadar kolay değil.


  • Alanınızda profesyonel tanınırlık kazanmak için bir blog yazın
  • Sektörünüzü etkili bir şekilde yansıtan içerik oluşturun.
  • Bozuk bağlantıları belirleyin ve bunları aynı konudaki diğer içeriklerle değiştirin.
En iyi geri bağlantılar, site dışı SEO planlamasının temelini oluşturur, ancak web sitenizin alanını genişletmenin ve daha fazla geri bağlantı barındırmanın farklı yolları ve yolları vardır. Site Dışı SEO araştırması, kullanıcı güvenini ve marka bilinirliğini artırır.

Bu arada, mevcut başka bir site dışı SEO işi, video ve ses kayıtları ve görüntüleri içeren web sitelerine geri bağlantılar göndermektir. Teknoloji geliştikçe tüketici davranışları da gelişir. Bu karşılıklı ilişkilerin sonucudur. SEO’nun en etkili yönü şu anda bir site içi ve bir site dışı SEO işini etkin ve sistematik olarak belirlemektir.

Sayfa Dışı Seo Çalışmasında Backlink Nedir?

Web sitenizde, özellikle sayfa dışı SEO araştırmalarında öne çıkmanın bir yolu, geri bağlantılardır. Geri bağlantı web sitenizdeki içeriğinize ne kadar çok web sitesi geri bağlantı sağlarsa, web sitenizin etki alanı o kadar büyük olur. Zamanla bu, bazı kişilerin, özellikle operatörlerin bağlantıyı satın almasına neden olur.
 
Üst