Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Skoda Yedek Parça, Servis ve Tarihçe

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Skoda

Teknoloji çağı kimimizi iyi kimimizi kötü etkiledi, seven de var teknolojiyi sevmeyen de. Fakat arabaların kat ettiği gelişmeyi sevmeyen ve takdir etmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Arabalar hayatımız için büyük bir kolaylıktır. Evden işe giderken, okula giderken, pazara çarşıya giderken, bir ülkeden bir ülkeye ya da başka bir şehre seyahat ederken gerek toplu taşıma araçları gerek ise kendi özel arabamızı kullanıyoruz. Ya olmasaydı diye düşünüyor musunuz hiç? Günler hatta aylar süren yolculuklar yaptığınızı... Bizi bu işkenceden kurtaran ve geliştiren, sürekli üstüne bir şeyler koyan otomobil üreticilerine minnettarız. Arabalar gerekli hatta zorunlu ama herkesin de gücü yetmiyor almaya ne yazık ki. Sıfırdan satın almak bizi zorlasa da ikinci el araba satın almak diye de bir şansımız var. Biraz kullanılmış arabaları kendi zevkimize göre seçip daha ucuza satın alabiliyoruz. Bu kolaylık bize ek bütçe olarak da geri dönüyor tabi. Daha az paraya istediğiniz arabayı alıyorsunuz sonuçta. İkinci el araba almak evet kolay ve ucuz ama yine de riskli bir işlem. Dolandırılabilirsiniz mesela. Çok dikkatli olmalı ve özenle arabayı incelemelisiniz. İncelerken de şunlara dikkat etmelisiniz.

  • Otomobilin evrakları tam mı?
  • Araba da bir kaza izi var mı? Yoksa da daha önce kaza geçirmiş mi?
  • Arabanın dengesi nasıl?
  • Motor kayışı sağlam mı?
  • Boya var mı arabada?
Ve tabi ki de siz kontrol etseniz de otomobil bir usta görmelidir. İkinci el bir araba almaya karar verdiyseniz ve hangi marka olacağından emin değilseniz biz size Skoda'yı öneriyoruz. Çünkü Skoda çok sağlam yapısı ile sizi asla yolda bırakmaz ve onunla güvenle yola çıkabilirsiniz. Neden mi Skoda? Biraz Skoda'yı tanıyalım ve görelim.

Tarihçesi

Laurin ve Klement, her ikisi de bisikletlere çok meraklıydı. İkisi birleşerek 1895 yılında Slavia adında bir bisiklet tasarladılar ve üretmeye başladılar. Bu merak biraz daha üst seviyeye tırmandı ve ikili motosiklet üretmeye başladılar. ürettikleri motosikletler ile de bir çok yarışı kazanmaya başladılar. Başarıya ve gelişime doymayan ikili 1905 yılında otomobil üretmeye başladılar. Voiturette A başarılı bir otomobil oldu. Uluslararası otomobil sanayisinde değer kazanmaya başladı Skoda. Şirket 1939 yılında Alman işgaline maruz kaldı ve sonrasın da Alman endüstrisine geçirilince Alman ordusunun ihtiyaçlarını üretmeye başladı. 1990 senesinde de şirket Volkswagen'e katıldı.

Servis Hizmetleri

Skoda geçirdiği gelişim sonucu çok sağlam bir otomobil olmasına karşın bakım ve tamir ihtiyacı pek tabi doğabilir. Fakat bu bakım ve tamir işlerini her ben tamirciyim diyene yaptırmamak, arabanızın uzun ömürlülüğü için işin de uzman ve tecrübeli bir ustaya yatırmak gerekli. Servisimize gelip kaliteli servis alabilir ve buradan bütün işleriniz mükemmel bir şekilde halledilmiş olarak ayrılabilirsiniz. İyi bir bakım hizmeti, en iyi yedek parçalar, en kaliteli aksesuarlar için servisimize gelin.

Yedek Parça

Arabanızın yedek parça ihtiyaçlarını bize gelerek en iyi şekilde karşılayın ve taktırın. Yedek parça arabada ki en önemli şeylerden biridir. Taktığınız yedek parça kaliteli değil ise bu sizin hayatınıza bile mal olabilir. Orijinal yedek parça için servisimize gelin ve arabanız da siz de hayatta kalın.

Aksesuar

En ucuz oto aksesuarları satın almak artık çok kolay ve ulaşılabilir. istediğiniz her ne ise en ucuz oto aksesuarı temin etmek için servisimize bekliyoruz.
 
Üst