Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Spamlanan Tiktok Hesabı Nasıl Anlaşılır?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Tiktok, her geçen gün ilgi görmeye devam eden birçok insanın ilgisini çeken bir sosyal paylaşım platformudur. Bu platformda içerik üreten birçok kişinin başına gelen bir sorun ise hesaplarının spamlanmasıdır. Peki, spamlanan tiktok hesabı nasıl anlaşılır? Tiktok hesabı neden spamlanır? İşte merak ettiğiniz her şey!
tiktok spamlanan hesap

Tiktok Hesabı Neden Spamlanır?
Spam almanızın sebebi, belli kurallara uymamanızdan kaynaklanmaktadır. Tiktok hesabınızın spamlanmasını istemiyorsanız, Tiktok uygulamasının koyduğu bazı kurallara uymanız gerekmektedir. Bu kurallar şunlardır:
  1. Paylaştığınız videoları sürekli silmeniz
  2. Bir videoyu birden fazla paylaşmak
  3. Hesabınızda siyasi içerikli gönderiler paylaşmak
  4. Hesabınız üzerinde robot davranışları gözlemlenmesi
  5. Yaptığınız paylaşımların şiddet, kumar ve zorbalık gibi ögeler barındırması
  6. Yaptığınız paylaşımlarda +18 olarak sınıflandırılacak unsurların olması
Bunların dışında bir gün içerisinde birçok takipçi isteği yaptıysanız bu da spam sebebi olabilir. Bunun gibi çeşitli konular yine Tiktok hesabınızın spamlanmasına neden olabilir. Bu nedenle yaptığınız paylaşımlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca Tiktok topluluk kurallarını inceleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Spamlanan Tiktok Hesabı Nasıl Anlaşılır?
Spamlanan Tiktok hesabı
birkaç farklı şekilde anlaşılabilir. Öncelikle spamlanan Tiktok hesabı bazı kısıtlamalar ile karşılaşır. Bu kısıtlamalar birçok farklı şekilde olabilir. Fakat genellikle görülen kısıtlamaların başında yorum engeli gelmektedir.
Yorum yapmanızı engelleyen bu kısıtlamanın dışında takipçi isteği atamama gibi durumlar da görülebilir. Bu durumları kendi hesabınızda yaşıyorsanız, Tiktok hesabınız bazı sebepler dolayısıyla spamlanmış demektir. Ayrıca videolarınızın keşfete düşmesi de engellenebilir ki bu içerik üreticilerini en çok zorlayan kısıtlamalardandır. Peki, Tiktok hesap spamlanması nasıl kaldırılır?

Tiktok Spam Engeli Kaldırma
Tiktok hesabınızın spamlanması durumunda yaşayabileceğiniz kısıtlamalara yukarıda değindik. Bu spamlardan kurtulmak için birkaç yol mevcuttur. Bu yollar şunlardır:
  1. Yeni videolar paylaşın.
  2. Düzenli olarak video paylaşmaya ve içerik üretmeye devam edin.
  3. Çevrenizdeki insanlardan paylaştığınız videolara güzel, olumlu yorumlar atmalarını rica edin.
  4. Tiktok topluluk kurallarına tamamen uymaya devam edin.
Bu saydığımız maddeleri yerine getirdiğiniz takdirde Tiktok hesabınız eskiye dönecektir. Tiktok hesabınızın spamının kalkmasını hemen beklemeyin. Düzenli olarak video çekmeye ve yayınlamaya devam edin. Siz kurallara uydukça ve videolar attıkça bu spam kalkacak ve eskisi gibi keşfete düşebileceksiniz.
 
Üst