Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Web Siteleri Alıp Satmak Kazançlı Mıdır?

Ragor

S
Yönetici
Admin
Tepki
0
Web Siteleri Alıp Satmak Kazançlı Mıdır?

Aranızda online bir işe girmek isteyenler vardır ama zaman gibi sorunlarla karşı karşıya olabilirsiniz; İşten eve yorgun geliyorsanız ve yapmak istediğiniz son şey mikro niş bloğunuz için bir makale yazmak ise kendinize daha kolay iş yöntemleri arayabilirsiniz.

Bazılarınız işe yarayan bir fikir bulamama sorunu yaşayabilir, sizde daha az günlük iş gerektiren bir projeye devam etmek isteyebilirsiniz.

İnternetten para kazanmak için iş kurmak çok emek ister ya da para isteyebilir. Ancak biraz risk almakta fayda vardır.

Neden Bir Web Sitesi Satın Alınmalı

Bir web sayfası bir varlıktır ve bu nedenle gelir elde etme kapasitesine sahiptir, her gün 1.000 ziyaret aldığınız bir Adsense mikro nişiniz olduğunu hayal edin.

Bu web sitesi, sürekli olarak bir e-ticarete giren siparişleri beklemenize veya bu blogda ki gibi içerik üretmenize gerek kalmadan ayda 50 TL üretebilir.

Dikkatli olmak gerekir, bu nişin uzun vadede istismar edilebileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Google'ın algoritmaları değişmektedir ve rekabete giderek daha az alan kalmaktadır ama en azından küçük bir iş yapmak için size para veren bir sitenizin olması iyidir.

Bir fikir vermek gerekirse, bir Adsense web sitesinin fiyatı 10 aylık kazanca eşittir, yani örneğin bir sayfa ayda 50 TL üretiyorsa uygun satın alma fiyatı yaklaşık 500 TL olacaktır.

Bir Web Sitesi Nasıl Satın Alınır

Bir web sitesi satın almanın farklı yolları vardır, bu yüzden en yaygın olanlara odaklanmak gerekir.

Nereden satın alınır? Tavsiye edilmese de Flippa gibi web sayfalarının satışı konusunda uzmanlaşmış birkaç pazaryeri mevcuttur. Bu tür sayfalarda kandırılmak ve satın almak daha kolaydır.

Genelde Foro2.0 ve Forobeta'da projeler satın alın; Bunlar web yöneticisi forumudur ve dikkatli olursanız genellikle iyi teklifleri vardır.

Değerlendirme, yukarıda Adsense web siteleri için daha fazla bilgi:

Adsense web siteleri: Büyük ölçüde sitenin nasıl çalıştığına bağlı olmasına rağmen 10-12 aylık kazanç getirebilir.

E-ticaret: Mevsimsellik ve tehlikeye bağlı olarak 10 aylık kazanç getirebilir.

EBM: Bu model 6 aylık kazanç getirebilir.

Yüz yüze konuşabilmek için öncelikle satıcının Skype'ını istemeniz tavsiye edilir, bu arada genellikle onlardan size bir analiz ve kazanç videosu göndermelerini isteyin.

Tahmin edebileceğiniz gibi, fotoğraflar çok kolay bir şekilde rötuşlanabiliyor, bu yüzden sizi kandırmalarını zorlaştırın.

Bu noktada trafiğin nereden geldiğine bakmanız önemli. Organik mi? Ultra hiper mega cool yöntemiyle mi üretiyorlar? Buna bağlı olarak daha fazla veya daha az ödeyebilirsiniz.

Bu bilgiler ışığında bir web sitesi ticareti yapmak mantıklı duruyor. Sizde bir web sitesi alabilirsiniz.

Canankayaa

Yeni Üye
Tepki
0
Ek kazanc saglamak icin internetten kazanma yolları aradık bizde buradaki bilgiler de faydalı oldu gerçekten. Web site alıp satma yöntemini de denemeyi düşünüyorum 🙏

Fatih 3447

Üye
Tepki
0
Daha önce bir sürü site ve uygulama buldum. İnternetten nasıl para kazanılır hakkında. Bir iki tane buldum kazandım ama bu az geldi benim için. Wep sitesini düşündüm bu makalenin işim için yarıya ak bana değerli bilgileriniz için teşekkür ederim