Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Webmasterlar İçin Yararlı Chrome Eklentileri

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Web sitelerimizi iyileştirmek adına yaptığımız SEO çalışmaları için, sunulan tüm imkânlardan yararlanmak rekabetin yüksek olduğu alanlar için bir elzem haline gelmiştir. Yararlanacaklarımızdan birisi de, webmasterlar için yararlı Chrome eklentileri olmalıdır.

Gerek pratik kullanım ve gerekse işimize yarayacak bazı basit bilgileri edinmek için kullanacağımız bu eklentiler, sitelerimiz adına yapacağımız işlemlerin daha hızlı ve verimli hale gelmesini sağlamaktadır. İşte webmasterlar için yararlı Chrome eklentileri ve özellikleri.

Webmasterlar İçin Yararlı Chrome Eklentileri​

SEO Website Analysis​

Bir web sitesine girdiğinizde SEO ve web sitesinin diğer özelliklerinden bazılarınızı analiz edebileceğiniz eklenti, web sitesini analiz ederken 50’nin üzerinde kıstası değerlendirmekte ve kullanıcılarına sunmaktadır. Bu nedenle bu eklenti, SEO çalışmaları yapanların kullanması gereken pratik Chrome eklentilerinden birisidir.

Alexa Traffic Rank​

Web sitesinin ya da web sitelerinin Alexa verilerini görmek için, Alexa sitesine girip site ismi yazarak uğraşmanız gerek yok. Eğer Chrome kullanıcısıysanız, Alexa Traffic Rank eklentisini tarayıcınıza kurarak, girdiğiniz tüm sitelerin Alexa ülke ve dünya çapında sıralamasındaki yerini rahatlıkla görebilirsiniz.

Csscan​

Web sitelerinin CSS incelemesini yapmanız ve bununla ilgili sorunları görmeniz için, önerebileceğimiz muhteşem bir eklentidir. Farenizi getirdiğiniz anda CSS elementlerini hemen bulması, webmasterlar için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Web Developer Checklist​

Henüz yayında olmayan web sitenizi hazırlarken, sitenizin eksik kısımlarını bularak görmenize imkân veren bu eklenti, daha sağlıklı bir şekilde sitenizi yayına almanız için bulunmaz kaftandır. Bu eklenti sayesinde daha önceden sitenizin eksiklerini görerek giderebilir, böylelikle eksiksiz bir web sitesini yayına sunabilirsiniz.

Webmaster Sitebox​

Artık kullandığınız Adwords, Adsense, Webmaster Tools ve daha fazlası webmaster araçlarının, yer imlerinde yer işgal etmesine gerek kalmıyor. Bu eklenti tüm bu araçları bir arada tutarak, tarayıcınızın yer imlerindeki kalabalığı önlemektedir.

SEO for Chrome​

Webmasterlar için yararlı Chrome eklentileri arasındaki SEO for Chrome, Belki de kullanabileceğiniz en kapsamlı eklentilerin başındadır. Site lokasyonunu öğrenme, anahtar kelime araştırması, site backlink sorgulaması gibi birçok özelliğe erişmek, bu eklentiyle oldukça basit bir hale geliyor.
 
Üst