Xip Forum - Türkiye'nin Teknoloji Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Yeni Android 10 Güncellemesi Alacak Telefonlar

Ragor

S
Yönetici
Admin
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
112
Tepki
0
Puan
16
Konum
Samsun
Android işletim sistemine ait yeni 10 sürümü merakla beklenen güncellemeler arasında. Google sürümün detaylarını geçtiğimiz günlerde açıklarken merak konusu bu güncellemeyi hangi telefonların alacağı oldu. Şuan kesin bir açıklama olmasa da telefon üreticilerinin yaptığı açıklamalar doğrultusunda tahmini bir liste oluşturduk.

Google​

Google’ın kendi telefonları Android 10 güncellemesinin beta sürümünü şuan kullanabiliyor. Final sürümü konusunda da Google telefonları başta geliyor. Özellikle Pixel serisinin bu güncellemeyi alması bekleniyor.

Huawei​

Huawei telefonları konusunda kafalar son dönemde biraz karışık olsa da üreticiler hangi modellerin Android 10 güncellemesi alacağını açıkladı. Mate ve P serileri dahil birçok model bu güncellemeyi alacak.

Samsung​

Özellikle A ve S serileri başta geliyor. Bunların yanında M, Note ve J Serileri de bu güncellemeyi alacak.

Xiaomi​

Markanın 8 ve 9 modelleri listede çoğunlukta. Ancak güncelleme 2019 modellerine gelecek.

Nokia​

Son dönemde adından fazlaca söz ettiren Nokia’nın yeni modellerinin Android 10 güncellemesi alması bekleniyor.

HTC​

Tıpkı Huawei gibi zor bir süreç geçiren HTC de güncelleme konusunda net bir açıklama yapmadı. Ancak U11 ve U12 modellerinin alması bekleniyor.

LG​

Son dönemde gerileme yaşayan marka G8 modelinin güncellemeyi alacağını açıkladı. Ancak diğer modeller belirsizliğini koruyor.
 
Üst